Anasayfa

Firefox 8 indir 2012 Mozilla Son Sürümü Türkçe yükle

Yazı 13 Aralık 2011 tarihinde eklendi. » Teknoloji | Facebook'ta Paylaş

 

, ’u “ışık hızında” güncellemeye devam ediyor. Firefox kullanıcıları sekizinci sürüm için çok fazla beklemediler; Firefox 8 indirilmeye sunuldu.

Yeni Firefox’ta ilk bakışta yine çok fazla değişiklik göze çarpmıyor. En büyük yenilik, kuşkusuz eklentiler konusunda yapılmış. İlk açılışta Firefox 8 yüklü tüm eklentileri listeliyor, uyumlu olup olmadıklarını kontrol ediyor ve bu liste yardımıyla istediklerinizi kaldırıp istediklerinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bazı üçüncü parti yazılımlar tarafından “gizli” olarak kurulan eklentiler de artık Firefox’u kandıramıyor. Tarayıcı, bir uyarı ile kullanıcıyı bu eklentiler konusunda uyarıyor ve onları kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor.

HTML5 ve WebSocket desteğinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, Firefox 8′de pek çok ufak hata da giderilmiş durumda. Açılış hızı biraz artmış; aynı şekilde JavaScript motorunda da ufak geliştirmeler yapılmış.

İlk SunSpider JavaScript testimize göre Firefox 8, Chrome 15′ten burun fazrkıyla daha hızlı. Testimizde Chrome 15 251,1 milisaniyelik bir değer elde ederken Firefox 8, 243,1 milisaniyelik bir değere imza attı. Internet Explorer 8 ise, 216,6 ile iki rakibini de geride bırakmayı başardı.

Firefox 8, haber yayına hazırlanırken, her zaman olduğu gibi Mozilla’nın FTP sayfalarında yayınlanmıştı. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak tüm sistemlerde ve tüm dillerde Firefox 8′e ulaşabilirsiniz. Resmi açıklamayı bekleyenler ise, Mozilla’nın resmi Firefox sayfasını sık sık kontrol edebilir. Otomatik güncellemenin ise 8 gün içerisinde yayına verilmesi bekleniyor.

 

İndir : http://www.mozilla.org/tr/firefox/new/

 

Etican:firefox 8 indir 2012 mozilla son sürümü türkçe yükle (34),mozilla firefox son sürüm indir türkçe 2011 (33),mozilla firefox son sürüm 2011 türkçe indir (31),mozilla firefox son sürüm 2011 indir (16),mozilla firefox son sürüm 2012 indir (16),mozilla son sürüm (15),mozilla son sürüm indir 2012 (11),mozilla son sürüm 2012 (10)
Be Sociable, Share!

Benzer yazılar

Google'da Ara : Firefox 8 indir 2012 Mozilla Son Sürümü Türkçe yükle

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Konu Hakkında Yorum Yazmak İstermisin ?